Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Ballkani në transfertën turke, Nexhipi: Na ka munguar fati, Slavia me buxhet 40 milionë euro

Drejtori sportiv i Ballkanit, Nderim Nexhipi foli në SuperSport para ndeshjes së kampionëve të Kosovës në transfertë ndaj turqve të Sivasspor. Nexhipi theksoi se futbollistët e Ballkanit kanë arritur diçka të jashtëzakonshme me hyrjen në grupet e UEFA Conference League ndërsa shtoi se me pak fat mund të kishin grumbulluar më shumë pikë.

Çfarë shpresoni? “Ne befasinë tonë e kemi arritur, futbollistët arritën diçka të jashtëzakonshme me hyrjen në grupe. Po mundohemi të japim maksimumin dhe me Cluj mund edhe të fitonim, por pësuam në fund.

Më pas ishte Slavia e Pragës me buxhet 40 milionë euro dhe bëmë paraqitje dinjitoze me fat mund të merrnim barazim. Por, është gjë e madhe që arritëm në grupe dhe do të japim maksimumin”, tha Nexhipi.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...