Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Ballkani ngec në tranfertën e Dukagjinit, Liria i merr pikë Prishtinës

Ballkani ngec në transfertën ndaj Dukagjinit që u mbyll me rezultatin 1-1, sfidë e vlefshme për raundin e pestë të Superligës së Kosovës.

Ishin vendasit ata të cilët zhbllokuan sfidën, duke marrë avantazhin me Merlakun në minutën e 44’ dhe duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 1-0.

Lexoni edhe:

Skuadra e Ilir Dajës reagoi dhe gjeti barazimin në minutën e 70’ me Berishën.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 1-1, me Dukagjinin që renditet në vend të tetë me tre pikë, ndërsa Ballkani renditet në vend të dytë me 10 pikë, po aq sa Llapi i vendit të parë, por me ekipin nga Suhareka që numëron një ndeshje më pak.

Ndërkohë, edhe takimi tjetër që u luajt këtë të djelë, ai mes Prishtinës dhe Lirisë përfundoi me barazimin 1-1.

Vendasit gjetën rrugën drejt rrjetës në minutën e 34’ me Kryeziun që kaloi ekipin e tij në avantazh.

Miqtë nga ana tjetër tentuan të reagonin dhe ia dolën të gjenin golin e barazimit në minutën e 79’ me Prins.

Pas javës së pestë Prishtina renditet në vend të katërt me nëntë pikë, teksa Liria pozicionohet në vend të gjashtë me gjashtë pikë.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...