IPKO Superliga

Ballkani përfiton nga ndalesa e Dritës, e ngushton në -3 pikë distancën me kreun, tronditet Trepça ’89

Ballkani përfiton në maksimum nga ndalesa e Dritës ndaj Prishtinës dhe ngushton në vetëm 3 pikë diferencën me kreun e renditjes në IPKO Superligën e Kosovës. Në javën e 30-të skuadra e Ismet Munishit triumfoi me rezultatin 0-1 ndaj Feronikelit në Drenas, në një ndeshje ku miqtë nga Suhareka e kërkuan më shumë fitoren dhe ju falën një goli të Blend Baftiut në minutën e 35-të të pjesës së parë. Ky ishte suksesi i 4-t rresht për Ballkanin në kampionat që është futur në shinat e duhura pas një rifillimi jo të mirë pas pandemisë. Me këtë fitore “portokallinjtë” rimorën vendin e 2-të tashmë në kuotën e 62 pikëve, duke zbritur Gjilanin në vendin e 3-të, ndërkohë që në javën e ardhshme do të presin Prishtinën në Suharekë.

Arriti një fitore jetike ndërkohë Llapi që pothuajse i siguron mbijetesën pas disa rezultateve negative radhazi. Në Podujevë, Llapi mposhti 1-0 me një gol të Selmanit, Flamurtarin. Pësoi një disfatë tronditëve ndërkohë Trepça ’89 që u mposht 3-2 me përmbysje në Klinë nga Dukagjini i vendit të fundit, dhe tashmë skuadra mitrovicase rrezikon seriozisht rënien sidomos pas dy ndeshjeve të fundit ku shpresonte të merrte 6 pikë dhe ka marrë vetëm 1 pikë.  Fitore me përmbysje ndërkohë për Ferizaj në transfertën ndaj Vushtrisë me rezultatin 1-3.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency