Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Ballkani përforcon sulmin, Daja transferon në Kosovë ish-sulmuesin e Laçit

Harmon Van-Dave është futbollisti më i ri i Ballkanit në Kosovë. Sulmuesi që ka një të kaluar në Superiore me skuadrën e Laçit, ishte transferuar në verë tek klubi i Saouras në Algjeri. Mirëpo, aventura nuk shkoi sipas pritshmërive të 27-vjeçarit i cili u rikthye në treg si një futbollist i lirë.

Kështu, Ballkani shfrytëzoi menjëherë mundësinë për ta transferuar teksa trajneri Ilir Daja përforcon repartin e sulmit duke pasur një opsion më tepër me Van Dave që ka treguar se e njeh mirë portën dhe mund të rezultojë një alternativë e mirë për titullarin Albion Rrahmani.

Ndërkohë, sipas njoftimit të klubit të Ballkanit, Harmon ka firmosur një kontratë deri në vitin 2024, ndërsa në radhët e skuadrës nga Suhareka, do të ribashkohet edhe me shokun e tij te Laçi, Dejan Zarubica.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....