IPKO Superliga

Ballkani pëson humbjen e parë në 2020-ën, fitojnë Feronikeli dhe Drenica

Humbjen e parë për vitin 2020, Ballkani e pësoi në kryeqytet përballë Flamurtarit. Një disfatë me shifrat minimale 2-1 për skuadrën e Ismet Munishit, që humbi shansin e shkëlqyer për t’u shkëputur në krye të renditjes. Pas kësaj disfate, diferenca në renditje me Dritën e vendit të dytë ka shkuar në vetëm 1 pikë. Flamurtari kishte nevojë urgjente për pikë për t’iu larguar zonës së rënies nga kategoria dhe ia arriti qëllimit falë golave të Shalës dhe Kabashit, ndërkohë që golin e vetëm për Ballkanin në këtë humbje 2-1 e shënoi ish-sulmuesi i Kukësit Mirlind Daku. Edhe pas kësaj disfate Ballkani kryeson Ipko Superligën e Kosovës me 44 pikë. Në dy ndeshjet e tjera të vlefshme për javën e 22-të e fundit për fazën e dytë, Dukagjini që tashmë duket se e ka prerë biletën për në ligën e parë u mposht me shifrat 1-3 nga Drenica në Klinë ndërsa Feronikeli kaloi me rezultatin 2-0 Vushtrinë me golat e Ilir Berishës dhe Mevlan Zekës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency