Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Ballkani “prepotent”, shkatërron 1-4 Larnen, humbje e thellë e Dukagjinit

Ballkani tregon supermacinë ndaj Larne edhe në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në Irlandën e Veriut.

Kampionët e Kosovës fituan thellë 1-4 në transfertë dhe kualifikohen në raundit  tretë (do të ketë përballë Lincoln Red Imts të Gjibraltarit) të Conferencë League, ku do të ketë shanse të mira për të kaluar në play off.

Pjesa e parë u mbyll me epërinë e dyfishtë të Ballkani falë dygolëshit të Nazmi Gripshit (27’, 36’).

Pjesa e dytë nisi sërish me gol, që mban firmën e Rrahmanit.

Bonis i vendësve shkurtoi diferencën në 1-3 fale ekzekutimit të saktë të një 11-metërshi, ndërsa llogarite me Larnen i mbylli Kryeziu në minutën e 66-të me golin e 1-4. Ballkani avancon me rezultat të përgjithshëm 7-1.

Lexo edhe:

Sikurse pritej, mbyllet aventura e Dukagjinit në Evropë. Skuadra nga Klina u mposht thellë 6-1 nga Rijeka, që e kishte fituar edhe sfidën e parë në Kosovë 0-1.

Golin e vetëm të Dukagjinit në fushën e Rijekës e realizoi Zylfiji.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...