IPKO Superliga

Ballkani rigjen fitoren dhe ngjitet i treti, Zeka nderon Feronikelin

Ballkani kthehet te fitorja në IPKO Superligë (kishte një humbje dhe dy barazime radhazi) dhe mbetet në garë për titullin e kampion. Skuadra nga Suhareka iu imponua 3-1 Trepçës ’89 në një sfidë të zhvilluar me ritëm të kënaqshëm dhe që mbeti e hapur sa i përket rezultatit deri pak minuta para fundit.

Ekipi i Ismet Munishit kaloi në epërsi në minutën e 19-të me Topallin, por mitrovicasit kthyen baraspeshën në rezultat me Manajn në të 23-tën, pasi ekzekutimit të saktë të një 11-metërshi.

Pjesa e dytë ishte edhe më e bukur, derisa në minutën e 78 Krasniqi kaloi sërish në avantazh Ballkanin, për të ardhur më pas te gol i Dakut tri minuta para përfundimit të kohës së rregullt, që vulosi rezultatin 3-1. Ballkani me këtë fitore rikthehet i treti me 49 pikë, tri më pak se Drita kryesuese.

Regjistron suksesin e katërt radhazi në kampionat Feronikeli, që iu imponua 2-1 Llapit, një rival i drejtpërdrejtë për vendin e pestë. Mevlan Zeka realizoi golin e parë të takimit në minutën e 7–të me penallti, që u fitua nga Besmir Bojku, pas ndërhyrjes së palejueshme të Benjamin Eminit. Epërsia e vendasve nuk zgjati shumë dhe llapjanët i barazuan shifrat në 1-1 me anë të Ersil Ymerit (18’).

Në minutën e 80-të Behar Maliqi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, duke i dhënë epërsinë numerike skuadrës nga Drenasi, që e gjeti golin e fitores vetëm pak çaste më vonë me Mevlan Zekën, që realizoi të dytin personal në këtë ndeshje, duke qenë vendimtar për këtë rezultat të skuadrës së tij.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency