Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Ballkani “shpërfytyron” La Fioritan, kundërshtari që e pret në raundin e tretë

Ballkani e ktheu në stërvitore sfidën e kthimit të raundi të dytë kualifikues të Conference League. Skuadra kampione e Kosovës, e cila e kishte fituar 0-4 sfidën e parë ndaj La Fioritas, triumfoi 6-0 në “Fadil Vokrri” ndaj ekipit nga San Marino, që nga minuta e 53-të luajti me një lojtar më pak për shkak të ndëshkimit me karton të kuq të Seprinit.

Në fakt, skuadra e drejtuar nga Ilir Daja e mbylli shumë shpejt çështjen e kualifikimit, duke shënuar dy gola në dy minuta lojë (7’ dhe 8’) me të njëjtin autor, Rrahmani.

Në minutën e 69-të Rrahmami gjeti të tretin personal, për të ardhur më pas te dy golat e Abazit dhe një të Krasniqit. Në raundin e tretë kualifikues të Conference League Ballkani do të përballet me të kualifikuarën e çiftit Sutjeska – Klaksvik.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...