IPKO Superliga

Ballkani synon të rimarrë kreun, Gjilani kërkon kthesën!

Java e 19-të e IPKO Superligës mbyllet me 3 sfida shumë interesante. Pas fitoreve të Dritës dhe Prishtinës, e diela është dita e Ballkanit që do të kërkojë me çdo kusht të rimarrë i vetëm kreun e renditjes. Ballkani pret në Suharekë skuadrën e Ferizaj që ndryshe nga Ballkani lufton për mbijetesë. Objektivi i vetëm për skuadrën e Ismet Munishit në këtë sfidë është fitorja për ta çuar në 3 pikë avantazhin ndaj ndjekësve më të afërt. Në ekranin e Supersport do të transmetohen edhe dy sfidat e tjera të këtij raundi, pikërisht takimet Gjilani-Flamurtari dhe Trepça ’89-Dukagjini. Skuadra e Gentjan Mezanit e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme vitin 2020 me eliminimin nga Digitalb Kupa dhe humbjen në derbin ndaj Dritës, prandaj në sfidën ndaj Flamurtarit për “skifterat” nuk ka rrugë tjetër veç fitores nëse Gjilani dëshiron të shpresojë ende te titulli kampion. Një duel për t’i qëndruar sa më larg zonës së ftohtë, është ai ndaj Dukagjinit për Trepça ’89 me skuadrën mitrovicase që do të tentojë fitoren përballë një Dukagjini që është forcuar ndjeshëm në merkaton e dimrit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency