IPKO Superliga

Ballkani “thyen” Gjilanin dhe kryeson i vetëm, Munishi “skuqet” sërish

Ballkani mposht 2-1 Gjilanin në supersfidën që i dha start javës së 16-të të IPKO Superligës së Kosovës dhe tashmë kryeson i vetëm kampionatin në kuotën e 34 pikëve. Në Suharekë me përkrahjen e zjarrtë të tifozëve vendas skuadra e Ismet Munishit shfrytëzoi dy momente pasigurie në prapavijën e Gjilanit duke shënuar dy gola të shpejtë në harkun e 23 minutave të para me talentin Blend Baftiu që zhbllokoi shifrat dhe sulmuesin 21-vjeçar Jetmir Topalli që dyfishoi rezultatin. Gehard Progni riktheu Gjilanin në ndeshje me golin e tij në minutën e 37-të, por në pjesën e dytë pavarsisht përpjekjeve të të dyja skuadrave sidomos asaj të miqëve rezultati mbeti i pandryshuar. Traversa i tha golit të 3-të të Ballkanit, ndërkohë që minutat e fundit ishin një monolog i skuadrës së Mezanit në portën e Ballkanit por fati dhe portieri kundërshtar nuk lejuan prekjen e rrjetës. Për t’u përmendur që trajneri i Ballkanit Ismet Munishi edhe njëherë tjetër u largua nga fusha me karton të kuq pasi u ndëshkua në minutën e 85-të. Në javën e ardhshme atë të 17-të, Ballkani do të sfidojë në transfertë Vushtrinë ndërkohë që Gjilani do të presë në shtëpi Prishtinën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency