IPKO Superliga

Ballkani triumfon me dyshen Krasniqi-Daku dhe shkëputet në krye!

Ballkani i Ismet Munishit triumfoi në sfidën përmbyllëse të javës së 14-të ndaj Drenicës në Skënderaj me rezultatin 1-2 duke u shkëputur në krye me 5 pikë epërsi nga Drita e vendit të dytë. Ishte një ndeshje e zgjidhur thjeshtë nga portokallinjtë me skuadrën nga Suhareka që realizoi dy herë në harkun e 29 minutave të para me dy sulmuesit e saj kryesorë, fillimisht me Ermal Krasniqin pas vetëm 3 minutash lojë dhe më pas me të përhershmin Mirlind Daku që e çoi në 19 numrin e golave sezonalë në vetëm 13 ndeshje të luajtura, një shifër e jashtëzakonshme kjo për ish-sulmuesin e Kukësit. Golit e vetëm të ndeshjes dhe atë që rihapi sfidën Drenica e shënoi shumë vonë me Bejta në minutën e 89-të. Me këtë fitore Ballkani u ngjit në kuotën e 32 pikëve dhe me një ndeshje më shumë se të luajtur se Drita ka 5 pikë më tepër.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency