Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Ballkani triumfon me përmbysje në Andorra, Deçiç zhgënjen ndaj TNS-së

Ballkani ka nisur me fitore fushatën eliminatore të Ligës së Kampionëve, teksa ia ka dalë të triumfojë me rezultatin 1-2 me përmbysje ndaj skuadrës nga Andorra, Santa Coloma.

Vendasit gjetën golin në minutën e 22-të me anë të El Ghazoui, megjithatë skuadra nga Theranda ia doli të rikthejë baraspeshën në fundin e pjesës së parë, kur Emërllahu ekzekutoi saktë një penallti.

Golin e fitores skuadra e Ballkanit e gjeti vetëm në minutën e 90’ me anë të Bernard Karricës, i cili vulosi suksesin 1-2 për skuadrën e drejtuar nga Ilir Daja, që tashmë ka hedhur një hap të madh drejt kalimit në turin tjetër të Ligës së Kampionëve.

Lexo edhe:

Zhgënjeu ndërkohë në performancën e parë në Europë skuadra tjetër shqiptare, ajo e Malit të Zi, Deçiç, që u mposht me rezultatin e thellë 3-0 në transfertën uellsiane ndaj TNS-së, teksa përmbysja duket mision i pamundur.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...