Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Balogun ‘mesazh’ Interit, drejtuesit gati ta veshin zikaltër

Balogun 'mesazh' Interit
Balogun 'mesazh' Interit

Lukaku dhe Scamacca janë dy objektivat e sfumuar për Interin në këtë merkato vere, me zikaltrit që dy javë para nisjes së kampionatit nuk e kanë kompletuar ende repartin e avancuar, ku kanë për momentin vetëm Lautaron dhe Marcus Thuram.

Paraditen e të shtunës në qendrën stërvitore është mbajtur një takim mes drejtuesve dhe Inzaghit, që kanë diskutuar pikërisht mbi dinamikat e merkatos, teksa trajneri ka konfirmuar dëshirën e tij për të pasur në dispozicion spanjollin Alvaro Morata.

Nga ana tjetër drejtuesit e Interit nuk kanë ndërmend të nxitohen, por duket se kanë vendosur të bëjnë gjithçka për të sjellë në Milano amerikanin e Arsenalit, Folarin Balogun.

Lexo edhe:

Edhe ky i fundit duket i bindur për t’u bashkuar me zikaltrit dhe ua ka bërë të qartë dëshirën e tyre edhe drejtuesve të Arsenalit, të cilët javën e ardhshme mund të ulin çmimin deri në 35 milionë euro, për të kompletuar transferimin.

Ndërkohë, po të shtunën Balogun postoi në rrjetet sociale një video me driblimet e Ronaldo Fenomenit, kur luante me Interin, një tjetër sinjal që mezi pret të veshë fanellën zikaltër.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...