Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Balotelli bën të diskutohet edhe kur feston, në Turqi habiten me italianin

Mario Balotelli po kalon një formë të shkëlqyer në Turqi me fanellën e Adana Demirspor teksa sulmuesi italian gjeti rrugën e rrjetës ndaj Fenerbahces në humbjen e ekipit të tij me rezultatin 4-2. Ky ishte goli i katërt për “SuperMarion” në gjashtë ndeshjet e fundit dhe i shtati në total për këtë kampionat. Festimi i golit nga Balotelli në ndeshjen ndaj Fenerbahce ndezi jo pak diskutime në Turqi.

Lexo edhe:

Me të shënuar golin 33-vjeçari, u ul i vetëm diku në një cep të fushës duke shikuar nga tifozët. Këta të fundit nisën ta vërshëllenin dhe në atë moment Balotelli vendosi duart në kokë, por sërish pa shfaqur asnjë emocion apo reagim të veçantë. Një mënyrë e veçantë e të festuarit nga Balotelli që gjithnjë e gjen mënyrën për të marrë vëmendje.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...