Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Balotelli mbron Donnarummën: Nuk donte të largohej, unë e di të vërtetën

balotelli
Balotelli

Gigio Donnarumma u rikthye në “San Siro” këtë herë si kundërshtar i Milanit në ndeshjen e kuqezinjve ndaj PSG-së mbrëmjen e të martës, teksa tifozët i dhuruan një pritje të komplikuar, duke mos ia falur largimin me parametra zero dy vite më parë.

Ndaj gardianit italian u hodhën mijëra prerje imitim parash, në të cilat dollari ishte zëvendësuar me ‘Dollarumma’ si për të thumbuar portierin që në vend të zemrës, zgjodhi paratë, duke u transferuar te PSG me parametra zero.

Megjithatë në mbrojtje Donnarummës i doli Mario Balotelli, i cili deklaroi se versioni i historisë së divorcit është ndryshe dhe se nuk është faji i tij për largimin nga Milani dy vite më parë.

Lexo edhe: 

“Nëse do të mundte, do të qëndronte te Milani. Unë e di mirë çfarë ndodhi dhe Gigio nuk ka asnjë faj për largimin. Tifozët sillen ashtu, sepse dinë vetëm një version të shpërndarë nga drejtuesit, por Donnarumma nuk ka asnjë faj dhe për më tepër, nuk ka treguar asnjëherë të vërtetën, për të mos trazuar ambientin”, u shpreh Balotelli.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...