Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Balotelli: Mes Interit, Juves dhe Milanit? E kam të qartë kë do të zgjidhja

balotelli
Balotelli

Sulmuesi i Adana Demirspor, Mario Balotelli, ka bërë së fundmi deklarata pro Milanit.

Balotelli vlerësoi projektin e “kuqezinjve” në një transmetim në “Twitch”, ndërsa theksoi mes Milanit, Interit e Juventusit, do të zgjidhte skuadrën e Piolit.

Lexo edhe:

“Të gjithë e dinë dashurinë time për Milanin, por unë u bëra një futbollist i rëndësishëm te Inter dhe gjithashtu kam dashuri për ato ngjyra. Nëse do të më thonin se cilin ekip do zgjidhja mes Milanit, Interit dhe Juves, do të shkoja te ‘kuqezinjtë’. Projekti i Milanit për mendimin tim është më i fortë dhe më futurist se të gjithë në Serie A”-deklaroi italiani.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...