Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Banda e grabitësve dhunon sulmuesin e Lazios dhe babanë  tij, u marrin edhe Mercedesin

Përvojë se hidhur për futbollistin e Lazios, Raul Moro. Sulmuesit 20-vjeçar spanjoll kanë grabitur automjetin mbrëmjen e së enjtes teksa po udhëtonte në Unazën e Madhe të Romës i shoqëruar nga babai i tij.

Sipas burimeve policore, rreth orës 23:00, një bandë grabitësish me katër persona, duke u shtirur si agjentë të policisë, ndaluan automjetin e tyre tip Mercedes dhe pasi i dhunuan u larguan me shpejtësi pikërisht me makinën e grabitur.

Viktimat, futbollisti i Lazios dhe babai i tij, u transportuan në spital. Automjeti u gjet më pas i braktisur në Castel Giubileo. Policia ka nisur hetimet për zbardhur ngjarjen, që shokoi 20-vjeçarin dhe prindin e tij.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...