Kategoria Superiore

Banderolë në mbështetje të Hashim Thaçit, starton me vonesë ndeshja Flamurtari-Luftëtari

Në tribunën e boshatisur të stadiumit “Flamurtari” të Vlorës, përpara ndeshjes Flamurtari-Luftëtari u shfaq një banderolë në mbështetje të presidentit të Kosovës, ku shkruhej “Hashim Thaçi, Vlora krenohet më ty”.

Megjithatë kjo është bërë shkak që sfida të fillojë me disa minuta vonesë, pasi gjirokastritët e cilësuan si banderolë me përmbajtje politike dhe nuk pranuan të zbresin në fushë, pa u hequr më parë ajo pankartë.

Pas ndërhyrjes edhe të delegatëve të ndeshjes, banderola u hoq dhe takimi filloi normalisht, ndërsa Administratori i Flamurtarit Sinan Idrizi dha shpjegimet e tij për mikrofonin e Supersport, në lidhje me episodin në fjalë.

“Është një idiotësi. Nëse krenohen me një shqiptar dhe Drenicën e Azem dhe Shote Galicës, qenka një turp për këta. Nuk e kuptoj sjelljen e tyre. Ne kemi solidarizëm, pasi Hashim Thaci është hero kombëtar. Janë thyer ndjenjat e popullit serb? Po nuk e hoqëm këtë banderolë, plas Lufta e Tretë Botërore? Është situatë e rëndë politike? Ne nuk kemi marrë krahë për asnjë, nuk gjej arsye për të shpjeguar veprimin e drejtuesve të Luftëtarit. Hashim Thaçi është personalitet për Vlorën. Ka ardhur në stadium dhe na ka mbështetur, ndaj nuk e kuptoj ku është problemi. Kemi vendosur me mirëkuptimin e delegatëve të FSHF-së, ta heqim banderolën për Hashim Thaçin”, u shpreh Sinan Idrizi për Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency