La Liga

Banega përlotet për lamtumirën nga Sevilla dhe i kërkon ndjesë Contes

Mesfushori argjentinas Ever Banega i dha fund eksperiencës te Sevilla, pasi veshi fanellën e andaluzianëve për plot 5 sezone në dy periudha të ndryshme dhe numëron 238 ndeshje, ku ka shënuar 28 gola dhe ka dhënë 37 asiste.

Fantazisti 32-vjeçar u përlot në konferencën e fundit për shtyp si futbollist i Sevillas, ku falënderoi tifozërinë dhe drejtuesit, teksa tani do të vijojë karrierën në Arabinë Saudite te Al Shabab.

“Kishim objektiva të arrinim zonën Champions dhe të fitonim Ligën e Europës, dhe ia dolëm në të dyja. Merita shkon për atë shoqëri të mrekullueshme, që i bën gjërat gjithmonë më të thjeshta, ndërsa dua të falënderoj edhe tifozërinë e klubit që më ka mbështetur gjithmonë”, u shpreh Banega.

Ndeshja e fundit e fantazistit argjentinas me fanellën e Sevillas ishte finalja e Europa Leagues ndaj Interit, ku Banega u përfshi edhe në një përplasje me trajnerin zikaltër Antonio Conte, të cilit i kujtoi edhe mbjelljen e flokëve.

“Ishte një moment i nxehtë i ndeshjes dhe Contes i kërkoj ndjesë, nëse ajo që i kam thënë, i ka shkaktuar bezdi”, tha mesfushori argjentinas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency