Futboll

Bano: Lushnja s’do të jetë kalimtare në Superiore

Mungon dicka më pak se 1 muaj nga fillimi i kampionatit, por Lushnja një nga dy skuadrat debutuese në këtë sezon të Kategorisë Superiore është pothuajse gati për sezonin e ri. Verdhëjeshilët rikthehen në elitën e futbollit shqiptar pas një mungese 3-vjecare me objektivin për të qëndruar gjatë aty. Lushnja është e vetmja skuadër e Superiores që përbëhet në një masë të madhe nga futbollistët vendas dhe sipas trajnerit Artan Bano kjo është dicka pozitive për vetë faktin se ai ka në ekip futbollistë me eksperiencë dhe që e njohin mirë Kategorinë Superiore.

Lushnja ka zhvilluar deri tani dy sfida miqësore një ndaj Lacit dhe duelin ndaj italianëve të Leces të cilin e humbi me shifrat e thella 4-0, por pavarsisht rezulatave trajneri Bano ka marrë sinjale të mira nga skuadra.

Në vijim trajneri i Lushnjes foli edhe për merkaton.

Edhe pse e di vështirësinë që paraqet kategoria Superiore, Lushnja nuk ndihet aspak inferiore dhe nuk kërkon të jetë kalimtare në elitë. Për trajnerin Bano publiku i zjarrtë lushnjar është vlera e shtuar e verdhëjeshilëve.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency