Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Barazim 3-3 mes Kukësit dhe Lirisë së Prizrenit

Kukësi dhe Liria barazuan 3-3 mes tyre në testin miqësor të zhvilluar pasditën e kësaj të Hëne në Pezë Helmes, që ishte dhe ndeshja e parë për Milinkovicin që në momentin kur mori drejtimin e Kukësit. Zeqiri dhe Shameti munguan në këtë përballje për verilindorët për shkak të problemeve fizike, ndërsa spikati mbi të gjitha Sidnej Guri që realizoi dy gola. Për Gurin u kthye dhe në një sfidë në distance me Korenicën e Lirisë, që realizoi të 3 golat për skuadrën e Bledi Shkëmbit, duke i dhënë fillimisht dhe një epërsi të dyfishtë prizrenasve përpara se Naser të shënonte nga pika e bardhë për kampionët e Shqipërisë. Pa u mbyllur pjesa e parë, Guri shënoi dy herë, një herë me kokë dhe më pas pas një veprimi të bukur mes dy kundërshtarëve duke përmbysur rezultatin përpara pushimit. Në pjesën e dytë, trajneri Milinkovic largoi 10 lojtarë menjëherë duke hedhur në fushë shumë emra të rinj. Liria përfitoi duke shënuar dhe golin e 3-të sërish me Korenicën me ndeshjen që u mbyll në barazim, por që nuk la plotësisht të kënaqur trajnerin Milinkovic që dhe në miqësore dëshiron të fitojë.

“Rezultati është gjithmonë i rëndësishëm për ne dhe donim të fitonim por aktiviziuam shumë lojtarë të rinj dhe për më tepër nuk jemi ende gati fizikisht. Sa i përket mungesës së Zeqirit dhe Shametit kishin disa probleme fizike dhe nuk donim të rrezikonim. Për ne është e rëndësishme që ata të jenë të riaftësuar kur të nis kampionati. Unë jam këtu sepse dëshiroj të fitoj të 3 trofetë me Kukësin dhe ndaj është e rëndësishme t’i kem futbollistët gati në momentin e duhur. Sa i përket zërave për kontratën time me Luftëtarin, kjo cështje është në Fifa dhe besoj se Fifa do ta zgjidhë këtë cështje.”

Bledi Shkëmbi gjithashtu priste më shumë nga ekipi i tij ndërsa vlerësoi dhe paraqitjen e Korenicës.

“Në total në miqësore ekipi ka bërë shumë mirë por në këtë ndeshje prisja më tepër. Sa i përket Korenicës është një futbollist që ka shumë cilësi, por deri në fund të kampionatit besoj se do të zbuloni shumë futbollistë të tillë te Liria.”

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...