Serie A

Barazim spektakolar mes Atalantës e Lazios, Berisha-Strakosha ndahen në paqe

Mbyllet me një barazim spektakolar 3-3 mes Atalantës dhe Lazios java e 17-të e Serisë A. Përfundoi pa fitues derbi shqiptar mes Strakoshës dhe Berishës me dy portierët e kombëtares kuqezi që bënë disa pritje shpëtimtare sidomos Strakosha dhe nuk kishin aspak faj në golat e pësuar pasi mbrotjejet e të dyja skuadrave futnin ujë nga të gjitha anët. Një barazim që nuk i vlejti as bergamaskëve e as kryeqytetasve pasi vetëm fitorja u bënte punë, Lazios për t’u afruar me zonën Champions dhe Atalantës me zonën Europa League. Dy golat e shpejtë të Caldarës dhe Ilicic krijuan përshtypjen e një fitoreje të lehtë për Atalantën por Lazio u përgjigj  që në pjesën e parë me Milinkovic Savic që mposhti dy herë Berishën duke barazuar shifrat. Në fillimin e pjesës së dytë Ilicic kthehu në gol një 11-metërsh duke u dhënë sërish epërsinë vendasve. Më pas Petagnas me ndërhyrjen e VAR-it iu anullua një gol për pozicion jashtë loje, ndërsa Lazio gjeti golin e barazimit në të 79-tën pas një superaksioni të finalizuar nga spanjolli Luis Alberto.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency