La Liga

Barazim spektakolar në Andaluzi, Sevilla nuk përfiton ndaj Villarealit

Sevilla nuk arriti të përfitojë dot nga ndeshja direkte me Villarealin, për të parakaluar këta të fundit dhe për t’u ngjitur në vendin e 6-të, që të çon në Europa League.

Skuadra e Montellës nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2, në një takim spektakolar, që gjithsesi mund të kishte shkuar edhe më keq për andaluzianët.
Villareali kaloi në avantazh në minutën e 36’ me anë të Raba, ndërsa Carlos Bacca dyfishoi shifrat në të 68-ën.

Sevilla pati një mundësi të artë për të rihapur takimin në minutën e 75-të, por Nolito gaboi nga pika e 11-metërshit, duke gjuajtur në duart e portierit. Gjithsesi sulmuesi spanjoll korrigjoi shënjestrën vetëm 3 minuta më vonë, ndërsa në të 82-tën, Nzonzi barazoi pas një gjuajtjeje spektakolare nga distanca.

Në fund takimi u mbyll 2-0, ndërsa vlen të theksohet se të dy skuadrat e mbyllën takimin me 10 futbollistë, pasi fillimisht Ben Yadder i Sevillas dhe më pas Costa i Villarealit, u ndëshkuan me karton të kuq.

To Top