Premier League

Barazim spektakolar në derbin e Merseyside, VAR-i i mohon fitoren Liverpoolit

Derby i Merseyside dhuron emocione dhe spektakël, me Liverpoolin që vazhdon të mbetet i pathyeshëm përballë rivalëve ndërqytetas edhe pas më shumë se një dekade. Evertoni i drejtuar nga Carlo Ancelotti, edhe pse zhvilloi një ndeshje intensive dhe me shumë raste, nuk ia doli të merrte më shumë se një pikë ndaj “The Reds” (2-2).

Sfida në “Goodison Park” u ndez që në minutën e 3-të, kur Sadio Mane e pati të thjeshtë të devijonte për në rrjetë pasimin e Robertson në krahun e majtë të sulmit. Goli i barazimit nuk vonoi shumë, teksa në minutën e 19-të krosimi i James Rodriguez nga këndi gjeti kokën e Moise Kean që nuk i la asnjë mundësi portierit Alisson.

Kaluan minuta të tëra me momente emocionuese te të dyja portat, për të ardhur te goli i Mohamed Salah në minutën e 71-të, me sulmuesin egjiptian që goditi befasisht një top të kthyer nga mbrojtja, duke i dhënë edhe një herë epërsinë në rezultat Liverpoolit.

Gjithsesi, vetëm 9 minuta më vonë, Evertoni ktheu baraspeshën në rezultat (2-2) pas një finalizimi perfekt me kokë të Calvert-Lewin, i shërbyer nga e majta nga Lucas Digne.

2 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, Richarlison i la “Toffees” në inferioritet numerik, pas një ndërhyrjeje të rëndë ndaj kundërshtarit.

E pabesueshme se si në kohën shtesë Liverpoolit iu anulua një gol i realizuar nga Henderson për pozicion milimetrik jashtë loje. Edhe me pamjet e përsëritura ishte e vështirë për ta dalluar pozicionin më të avancuar të lojtarit të “The Reds”.

Evertoni me pikën e fituar ruan kryesimin e Premier League-s me 13 pikë, tri më shumë se Liverpooli.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency