La Liga

Barazim spektakolar në “Mestalla”, Valencia e Barça ruajnë pathyeshmërinë, Messit i mohohet një gol

Valencia tashmë nuk është më një surprizë por një realitet i bukur i futbollit spanjoll. Los Che ndalën në një barazim 1-1 Barcelonën në stadiumin Mestalla në një ndeshje ku i shkuan shumë afër fitores por pak minuta përpara fundit u ndëshkuan nga një gol i Jordi Albas. Ishte një spektakël i vërtetë futbolli sfida e Mestallas mes dy skuadrave që kanë shfaqur formën më të mirë në këtë sezon të La Ligas. Si Valencia ashtu edhe Barcelona ruajtën pathyeshmërinë në kampionat, por skuadra e Marcelino Garcia Torral ndali hovin e fitoreve radhazi në 8-të të tilla. Barça e Ernesto Valverdes ruajti avantazhin prej 4 pikësh ndaj Valencias ndjekëse por nga ana tjetër sheh ti afrohen me 2 pikë dy skuadrat e Madridit, Reali dhe Atletico. Mund të kishte marrë një tjetër sfida nëse arbitri kryesor Villanueva nuk do të kishte bërë një gafë të rëndë në pjesën e parë kur nuk akordoi një gol mëse të rregullt Barcelonës pas goditjes së Messit dhe gabimit të Netos që i rrëshkiti topi nga duart, me topin që kaloi vijën fatale plotësisht, por kjo nuk u pa nga arbitri. Ai top dukshëm brenda vijës fatale dhe një gol i paakorduar për Lionel Messin në “Mestalla” është një detaj që dukshëm do të eklipsojë kronikën e ndeshjes dhe ndoshta do të shërbejë për të nisur një revolucion në futbollin spanjoll, ende hermetik ndaj risive teknologjike si Goal Line Technology apo sistemi VAR.

Në minutën e 60-të Rodrigo Moreno i asituar nga Gaya kaloi në epërsi vendasit, duke bërë që në Mestalla të shpërthente festa. Por tifozëve të Valencias u ngriu buzëqeshja në fytyrë kur në të 82-ën, Messi shpiku një asist perfekt për Jordi Albën që mposhti Neton me një goditje fluturimthi për t’i dhënë një pikë Barcelonës dhe për të ruajtur pathyeshmërinë e blaugranave në kampionat. Deri në fund të dyja skuadrat e kërkuan golin e fitores me ngulm por asnjëra nuk gjeti atë. Barazimi ndoshta ishte rezultati më i drejtë në një sfidë që prodhoi emocione pa fund dhe mbi të gjitha shumë spektakël.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency