Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Barazimi me Arsenal, Guardiola: Liverpool, favorit për të fituar titullin!

guardiola

Pas barazimit pa gola ndaj Arsenal, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola zbulon favoritin për të fituar titullin e Premier League këtë sezon sipas tij,

Në prononcimin e dhënë për mediet pas këtij takimi, Guardiola u shpreh se kryesuesit e renditjes janë gjithmonë favoritët për të fituar titullin.

Lexo edhe:

“Gjithmonë kush është i pari është favorit, i dyti është Arsenali dhe ne jemi të tretët”-deklaroi Pep Guardiola.

Momentalisht, Liverpool kryeson me 67 pikë, Arsenal renditet në vend të dytë me 65 pikë, teksa Manchester City në vend të tretë me 64 pikë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...