Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Barazimi me Leccen nuk mjafton, Monza shkarkon trajnerin, ja kush e pason

Përfundon aventura e Giovanni Stroppës në stolin e Monzës. Drejtuesit e klubit të sapongjitur në Serinë A kanë vendosur të shkarkojnë trajnerin pas barazimit me Leccen. Kjo ishte pika e parë e fituar nga klubi i Berlusconit pas pesë humbjeve radhazi.

Një vendim i pritshëm nëse u referohesh fjalëve të Silvio Berlusconit: “Tani duhet të mendoj për këtë” (për ndryshimin e trajnerit).

Në një shënim zyrtar, klubi “falënderon trajnerin për rrugën e ndjekur së bashku, duke kulmuar me promovimin historik në Serinë A” dhe më pas i uron trajnerit “sukseset më të mira profesionale për të ardhmen”.

Adriano Galliani, administrator i deleguar i Monzës, ka zgjedhur Raffaele Palladinon, pasues të Stroppës. Ai do të bëjë debutimin të dielën (18 shtator), në shtëpi, kundër Juventusit.”

 

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...