Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Barazimi në javën e parë, Barcelona arrin rekordin negativ pas 19 vitesh

Barcelona nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 ndaj Rayo Vallecano në javën e parë në La Liga.

Pavarësisht ndryshimeve të shumta në merkato, skuadra e Xavi-t nuk gjeti rrugën e rrjetës.

Sezonin e kaluar Barcelona e mbylli me një humbje ndaj Villarreal (0-2) dhe një barazim përballë Getafe (0-0) dhe tashmë barazimi ndaj Vallecano-s e çon në tre numrin e ndeshjeve radhazi pa shënuar në kampionat për herë të parë pas 19 vitesh.

Këtë rekord negativ, katalanasit e regjistronin në sezonin 2003-2004, në fillimin e kampionatit (shtator-tetor) në ndeshjet:

Java 5 / Atletico M. – Barcelona 0-0
Java 6 / Barcelona – Valencia 0-1
Java 7 / Barcelona – Dep. La Coruna 0-2

Në atë sezon, Barcelona bëri kthesën me suksesin 1-3 në transfertën e Mallorca-s, ndërsa tani kthesa kërkohet në “tokën” baske ndaj Real Sociedad, përsëri në transfertë.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...