Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Barazoi talentin gjerman, Vrioni vjen me një trofe në Kombëtare

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, që luan për WSG Tirol, Giacomo Vrioni ka fituar “Këpucën e Artë” në elitën e futbollit austriak, kështu ai do të vijë në Durrës, te grumbullimi i kombëtares për ndeshjet e Nations League me një trofe.

Gjatë këtij sezoni në Bundesligën austriake, 23-vjeçari shqiptar ka shënuar 19 gola dhe kështu ka fituar trofeun e golashënuesit më të mirë, bashkë me Adeyemin e RB Salzburg.

23-vjeçari shqiptar u bashkua me skuadrën e WSG Tirol në verën e vitit 2021 në formë huazimi nga Juventusi dhe gjatë këtij sezoni në Austri e ka treguar vlerën si lojtar.

Në një reagim në “Twitter”, Juventus ka përgëzuar shqiptarin dhe ka theksuar se Vrioni ka bërë më mirë edhe se Adeyemi.

“Vrioni, këtë sezon në huazim te WSG Tirol, me 19 gola, u bë golashënuesi më i mirë, si Karim Adeyemi, në Bundesligën austriake. Bravo Giacomo”-shkruhet në reagimin e Juves.

Përtej ecurisë pozitive të shqiptarit, skuadra e tij, WSG Tirol mbeti jashtë Europës, pasi humbi në finalen e play off-it ndaj Rapid Vienna-s, me rezultatin e përgjithshëm 4-1.

Ende nuk dihet se cila do të jetë e ardhmja e Vrionit, por duket se Juventus nuk ka ndërmend ta shesë shqiptarin.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...