Connect with us

Hi, what are you looking for?

Moshat Kuqezi

Barazon me Letoninë, Shqipëria U-17 mbyll rrugëtimin e EURO 2023

Shqipëri U-17 mbyll rrugëtimin në EURO 2023 në kualifikueset e “Elite Round”.

“Kuqezinjtë” e vegjël e mbyllën me barazimin 1-1 ndeshjen me Letoninë U-17, në “Air Albania”, ndërsa në total në këtë fazë mundi të grumbullonte vetëm dy pikë.

Lexo edhe: 

Sfida me Letoninë ishte deri diku e balancuar, ndërsa ishte skuadra e Bulkut, e para e cila gjeti rrugën drejt rrjetës, duke zhbllokuar sfidën me Dejvi Duron në minutën e 56’.

Megjithatë avantazhi i Kombëtares sonë zgjati deri në minutën e 80’, moment në të cilin Letonia barazoi me Marcuss Ivulans, duke vulosur rezultatin e këtij takimi.

Kështu Shqipëria e mbylli këtë fazë duke u renditur në vend të tretë të Grupit 8 me 2 pikë, pas Francës kryesuese me 9 pikë dhe Zvicrës me 4 pikë, duke lënë pas vetëm Letoninë me një pikë.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...