Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Barazon rekordin e Sir Alex Fergusonit, Ancelotti unik në Champions

Trajneri italian i Real Madridit, Carlo Ancelotti, me barazimin (1-1) ndaj Manchester City-t në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, barazoi rekordin e Sir Alex Fergusson për numrin e e ndeshjeve si trajner në këtë kompeticion.
Carlo Ancelotti arriti 190 paraqitje në kompeticionin më të madh të klubeve në Kontinentin e Vjetër dhe po përgatitet të kalojë Fergusonin (u tërhoqi në 2013) në ndeshjen e kthimit, në Mançester, për të shënuar një rekord të ri historik në ligën e milionerëve.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...