La Liga

Barça arrin marrëveshjen me lojtarët për uljen e pagave, kursen 122 milionë euro

Pas disa ditësh negociata mes drejtuesve të Barcelonës dhe një grupi përfaqësues tē futbollistëve, klubi katalan ka njoftuar se ka arritur një marrëveshje në parim, për rregullimin e pagave për një shifër prej 122 milionë eurosh.

Klubi katalan është në vështirësi ekonomike për shkak të pagave të larta dhe rënies së ndjeshme të të ardhurave në kushtet e pandemisë, ndaj ekspertët parashikonin se pa një marrëveshje të tillë, rrezikohej edhe falimenti.

Megjithatë nē komunikatën zyrtare Barcelona njofton se marrëveshja është arritur në parim dhe se ratifikimi i saj do tē ishte me rëndësi historike për të ridrejtuar situatën ekonomike të klubit katalan.

Nga marrëveshja në parim, Barcelona kursen rreth 122 milionë euro nga pagat fikse të futbollistëve dhe stafit, ndërsa shpërblimet janë shtyrë për t’u shlyer në tre vitet e ardhshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency