Merkato

Barça “çmendet” për Koulibay: 40 milionë euro Napolit plus 3 futbollistë

Një ofertë e çmendur. Kështu e kosnideron e përditshmja katalane “Sport” propozimin që Barcelona ka vendosur t’i bëjë Napolit për një nga protagonistët e sezonit rekord në Serinë A. Bëhet fjalë për Kalidou Koulibaly, mbrojtësin 26-vjeçar, që mbërriti te napolitanët në kohën e Rafa Benitezit dhe që u përmirësua ndjeshëm nën drejtimin e Maurizio Sarrit, aq sa bëri edhe rolin e regjizorit të tërhequr dhe të njeriut gol në goditjet standarde.

Nuk është hera e parë që futbollisti senegalez, pjesëmarrës në Botëror, përfundon si objektiv i klubeve të mëdha. Edhe Chelsea po studion mundësinë e blerjes së tij.

Por cila është oferta “blaugrana” për Koulibaly? Sipas raportimeve të fundit, Barça është gati të shpenzojë 40 milionë euro, plus tre futbollistë. E cilët janë ata? Sulmuesi Paco Alcacer dhe dy mesfushorët Denis Suarez dhe Andre Gomes.

Ndoshta De Laurentiis e ka pikë të dobët 26-vjeçarin, por me 40 milionë euro dhe me tre elementë cilësorë, mund të ndërtojë gjysmën e skuadrës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top