Futboll

Barça debuton ndaj Villarealit, Man. City pret Leicesterin, Bayerni përballë Hoffenhaim

E diela do të jetë sërish mjaft e ngjeshur dhe me emocione në ekranin e Supersport, që do të sjellë për të gjithë shqiptarët një sërë përballjesh interesante të skuadrave më në zë në Europë.

Kështu vetëm tre ditë pasi fitoi trofeun e katërt sezonal, Bayerni i Mynihut do të rikthehet në luajë në kampionat, pasi do të përballet me Hoffenhaimin në transfertë, në sfidën e vlefshme për javën e dytë të kampionatit.

Trajneri Hansi Flick ka një organikë të kompletuar në dispozicion, gjithsesi do të duhet të bëjë vlerësimet e duhura, pasi një pjesë e futbollistëve luajtën 120 minuta ndaj Sevillas në finalen e Superkupës.

Gjithsesi bavarezët do të kërkojnë fitoren edhe për të nisur shkëputjen ndaj rivalit kryesor për titull, Borussias së Dortmundit, që ditën e djeshme u mposht me shifrat 2-0 nga Augsburgu në transfertë.

Edhe kampionati spanjoll do të vijë me 3 përballje sot, teksa në orën 12:00 Osasuna do të presë Levanten, ndërsa në orën 16:00 Atletico e Madridit do të përballet me Granadën në “Wanda Metropolitana”.

Kjo do të jetë performanca e parë e Los Colchoneros për sezonin e ri të kampionatit spanjoll, një sfidë ku trajneri Diego Simeone nuk do të ketë më Alvaro Moratën në sulm, por një emër mjaft të njohur si Luis Suarez, i cili vetëm pak ditë më parë iu bashkua madrilenëve.

Në mbrëmje vëmendja do të jetë në “Camp Nou” ku do të bëjë debutimin e parë zyrtar edhe Barcelona e Ronald Koeman, që do të presë Villarealin e Unai Emery.

Katalanët vijnë në këtë takim me ndryshime të shumta, pasi janë larguar emra si Suarez, Vidal, Rakitiç e Semedo, ndërsa është afruar Miralem Pjanic dhe në dispozicion të trajnerit Koeman është rikthyer Philippe Coutinho, i cili ishte në huazim te Bayerni i Mynihut.

Pritet me kuriozitet mënyra se si trajneri holandez do të rreshtojë skuadrën në fushë dhe mbi të gjitha se si do të bëjë të bashkëjetojnë dy emra si Lionel Messi e Antoninne Griezmann, të cilët në sezonin e kaluar treguan se e kanë të vështirë të luajnë në të njëjtin formacion.

Nuk do të mungojë në ekranin e Supersport as përballja më interesante e javës në kampionatin anglez, ajo mes Manchester City-t dhe Leicesterit, që do të startojë në orën 17:30 në “Etihad Stadium”.

“Citizens” do të kërkojnë suksesin e radhës në kampionat, por këtë herë përballë do të kenë një kundërshtar aspak komod, pasi Leicester e ka nisur kampionatin me dy fitore radhazi dhe do të synojë sërish një vend në zonën Champions edhe këtë sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency