Merkato

Barça e tentoi deri në fund, por de Ligt është i Juventusit

Nuk ka më kthim pas, Matthijs de Ligt do të luajë me Juventusin. Mbrojtësi holandez pritet sot në Torino ku do të kryejë vizitat mjekësore e më pas do të hedhë firmën mbi kontratë. Para se Ajaxi dhe “Zonja e Vjetër” të binin dakord për transferimin e 19-vjeçarit për 70 milionë euro (me klauzolë largimi 150 milionë euro), Barça bëri një përpjekje të fundit për De Ligt.

Presidenti i Barcelonës, Bartomeu, kishte planifikuar të bënte një udhëtim ekspres në Amsterdam, ashtu siç bëri në janarin e kaluar, kur arriti të bindte Frenkie de Jong, edhe pse mesfushori ishte shumë pranë PSG-së.

Bartomeu dëshironte të fliste ballë për ballë me lojtarin, t’i shpjegonte hollësisht propozimin e tij, që ta bënte të kuptonte se Barcelona është më tepër se një ekip futbolli.

Futbollisti, pavarësisht se kishte avancuar shumë në bisedime me Juven, nuk ngurroi që të takohej me drejtuesin me të lartë “blaugrana”.

Por këmbënguli që gjithçka të bëhej nëpërmjet menaxherit të tij, Mino Raiola.

Edhe pse e dinte përgjigjen që do të merrte nga Raiola, Bartomeu e telefonoi menaxherin e holandezit, i cili i vuri kushte për realizimin e takimit. Klienti i tij mund të transferohej në Barcelonë vetëm nëse plotësoheshin të gjithë kërkesat ekonomike, që Juvja i kishte pranuar (komision 11 milionë euro dhe pagë 10 milionë euro për futbollistin).

Duke pasur parasysh këto kërkesa, Bartomeu, i cili e ka të qartë së një lojtar e 19-vjeçar, sado cilësor të jetë, nuk mund të fitojnë më shumë se futbollistët të cilët kanë kaluar tashmë shumë vite në klub dhe kanë fituar të gjithë titujt e mundshëm, i tha Raiolas që nuk kishte më kuptim të zhvillohej takimi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency