Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Barça favorite në LaLiga”, ish-futbollisti: Yamal zbulimi i vitit!

Barcelona është kampionia në fuqi e Spanjës teksa edhe këtë sezon blaugranat e trajnerit Xavi Hernandez do të mundohen të mbrojnë fronin e të lejnë pas Real Madrid. Për ish-futbollistin e Valencias, Gaizka Mendieta janë pikërisht katalanasit favoritët për trofeun e LaLigas. Nga ana tjetër, Mendieta shprehet se Yamal do të jetë zbulimi i vitit.

“Mendoj se Barcelona është favorite për titullin në LaLiga. Skuadra është përmirësuar nga sezoni i kaluar, edhe pse shoh një garë të fortë me dy madrilenët, Real dhe Atletico.

Lexoni edhe: 

Si zbulimin e këtij viti shoh Lamine Yamal, është vetëm 16-vjeçar dhe është një lojtar i pabesueshëm. Ka një kapacitet të jashtëzakonshëm sa i takon aftësisë për të kuptuar pozicionin e tij në fushë”, u shpreh Mendieta.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...