Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Barça hedh sytë nga Monaco, synohet mbrojtësi brazilian

Barça hedh sytë nga Monaco

Barça hedh sytë nga Monaco që të përforcojë linjën e djathtë të mbrojtjes. Gazeta katalanase, “Sport”, shkruan se drejtuesit e klubit nga La Liga kanë në listën e tyre brazilianin e Monacos, Vanderson de Oliveira.

Kryesuesit e kampionatit spanjoll e tentuan 21-vjeçarin edhe në merkaton e verës, por klubi nga Principata kërkoi 60 milionë euro për transferimin e tij.

Lexo edhe: 

Barcelona u dorëzua në atë moment, por pritet të bëjë një tjetër sulm në dritaren e radhës së merkatos. Në kampin katalanas po mendojnë për formulën e ofertës, për shkak të situatës së vështirë financiare që po kalojnë.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...