Ligue 1

Barça “kërcënon” Suarez: Prano largimin, ose mbetesh në tribunë

Mediat katalane konfirmojnë se marrëdhëniet mes Barcelonës dhe sulmuesit uruguaian janë mjaft të tensionuara, pasi futbollisti nuk bën pjesë në planet e trajnerit Ronald Koeman, por njëkohësisht nuk pranon prishjen e parakohshme të kontratës që skadon verën e ardhshme.

Uruguaiani është gati të heqë dorë nga kontrata vetëm nëse merr rrogën edhe për sezonin e ardhshëm, por kjo ka acaruar jo pak drejtuesit e Barcelonës, të cilët e kanë kërcënuar Suarez se do ta lënë një vit në tribunë nëse nuk pranon largimin.

E ndërkohë që te Barcelona vijojnë diskutimet për gjetjen e një zgjidhjeje, situata monitorohet me mjaft interes nga Juventusi, që e sheh Suarez si alternativën e duhur për ta aktivizuar në majën e sulmit.

Bardhezinjtë kanë nevojë për një sulmues dhe siç e tha edhe trajneri Pirlo, sa më shpejt të jetë e mundur, duke qenë se kampionati fillon këtë fundjavë, ndërsa Suarez mbetet momentalisht zgjidhja e parë.

Por për të arritur te uruguaiani, duhet që ky i fundit të prishë kontratën me Barcelonën dhe më pas të japë një provim për të marrë pasaportën italiane, pasi momentalisht bardhezinjtë nuk kanë asnjë vend të lirë për ekstra-komunitarët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency