Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Barça klubi i ëndrrave”, talenti i katalansve i premton besnikëri tifozëve

Gavi është padyshim një nga premtimet më të mëdha të futbollit spanjoll ndërsa te Barcelona ndihet me fat që kanë në organikë atë që konsiderohet si trashëgimtari natyral i Xavi Hernandez. Këtë sezon, 18-vjeçari është shndërruar në një prej titullarëve kryesorë të blaugranave teksa regjistron 33 ndeshje në LaLiga, mes tyre një gol dhe tre asist.

Ndërkohë, e ardhmja e Gavit është vendosur në dyshim pasi Barcelona është e detyruar të largojë disa lojtarë për shkak të problemeve financiare. Megjithatë, është vetë Gavi që i jep garanci tifozëve të tij se nuk do të ketë një lamtumirë në këtë merkato dhe se për të, Barça është klubi i ëndrrave.

Lexo edhe: 

“Ky kampionat i fituar me Barcelonën do të thotë shumë. Është titulli i parë me këtë fanellë dhe jam shumë i lumtur. Barcelona është klubi i ëndrrave për mua dhe shpresoj të qëndroj gjatë e të fitoj edhe shumë tituj të tjerë”, u shpreh Gavi.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...