La Liga

Barça mban topin, Getafe bën golin dhe i shkakton humbjen e parë Koeman-it

Barcelona nuk ia doli të përfitojë nga hapi fals i Realit të Madridit, pasi pikërisht në kryeqytetin spanjoll pësoi humbjen e parë sezonale, teksa u mposht me rezultatin minimal 1-0 nga Getafe.

Trajneri Ronald Koeman kishte bërë disa ndryshime në formacionin kryesor, për t’u dhënë mundësi çlodhjeje disa prej futbollistëve të angazhuar në përfaqësueset respektive, por gjërat nuk i shkuan sipas planit.

Kjo pasi katalanët dominuan vetëm në kontrollin e topit, pasi e kishin thuajse të pamundur të çanin mbrojtjen “bunker” të vendasve dhe të krijonin raste shënimi.

Nga ana tjetër Getafe ia kishte besuar gjithçka kundërsulmit dhe pasi krijoi disa mundësi, arriti të shënojē golin e avantazhit në minutën e 51-të me anë të sulmuesit 31-vjeçar Jaime Mata, i cili ekzekutoi saktë një penallti në favor të skuadrës nga periferia e Madridit.

Koeman provon të ndryshojē ritmin dhe hedh në fushë futbollistë si Coutinho e Ansu Fati, por sërish rastet mungojnë dhe më pranë golit shkon Getafe, që vijon të zbresë rrezikshëm në kundërsulm.

Rasti më i mirē i Barcelonës u regjistrua në minutat shtesë, kur Ansu Fati goditi traversën, ndërsa topi i kthyer nuk u shfrytëzua si duhet nga Gerard Pique dhe rezultati mbeti 1-0 në favor të Getafes.

Kjo është humbja e parë në kampionat e Barcelonës, që pas 4 javësh ka grumbulluar 7 pikë falë dy fitoreve dhe një barazimi.

Reali zhgënjen në shtëpi, Cadiz e mposht dhe i bashkohet në krye

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency