La Liga

Barça mposht Sociedadin dhe shkon më pranë titullit

Pasi siguroi pa shumë vuajtje gjysmëfinalet e Champions Leagues, Barcelona është angazhuar tashmë të mbyllë sa më shpejt llogaritë me titullin kampion dhe mbrëmjen e sotme ka hedhur një tjetër hap të rëndësishëm.

Katalanët fituan me rezultatin 2-1 përballë skuadrës baske të Real Sociedadit, në “Camp Nou”, në një sfidë ku më shumë sesa loja dhe golat, merr vlerë 3-pikëshi, që çon Barçën vetëm 6 pikë larg titullit kampion.

Të besuarit e Valverdes zhbllokuan rezultatin në minutat e fundit të pjesës së parë, kur mbrojtësi Lenglet shfrytëzoi maksimalisht një krosim të Ousmane Dembele, për të dërguar topin në rrjetën e skuadrës baske.

Real Sociedadi ia doli të barazojë në minutën e 62-të me anë të Juanmi, por vetëm dy minuta më vonë, Messi asistoi për Jordi Albën dhe spanjolli shënoi duke rikthyer sërish Barcelonën në avantazh.

Aktualisht Barcelona kryeson me 77 pikë, vetëm 9 më tepër sesa Atletico e Madridit, e vendit të dytë, kur kanë mbetur edhe 5 javë nga fundi i kampionatit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency