Futboll

Barça në sulm për Dybala, ofron André Gomes e Rafinha

Pas largimit të Neymar, Barcelona duhet të gjejë zëvendësuesin e brazilianit për të plotësuar treshën sulmuese përkrah Leo Messit dhe Suarez. Tre janë emrat për “blaugranat”: Di Maria, Coutinho dhe Dybala. Messi do të dëshironte të kishte përkrah lojtarin e Paris Saint Germain, por francezët nuk kanë ndërmend ta shesin Di Marian.

Në anën tjetër, sulmet e katalanëve për Philippe Coutinhon nuk kanë qenë të suksesshme, pasi klubi anglez pretendon rreth 100 milionë euro për brazilianin. Kjo është arsyeja përse pista më konkrete është ajo drejt Paolo Dybala. Për të bindur Juventusin që të heqë dorë nga ylli i ri argjentinas, Barcelona është e gatshme të bëjë një sforco të konsiderueshme. Përveç parave për Dybala, spanjollët ofrojnë edhe Andrè Gomes dhe Rafinha. Dy lojtarë të cilët mendohet se mund të përshtaten mjaft mirë të bardhezinjtë. Kjo është strategjia e katalanëve, pavarësisht se përgjigja e parë nga Torino ishte “Jo” e prerë.

Aktualisht përllogaritet që vlera e argjentinasit në merkato është 120 milionë euro, me shifrën që mund të rritet deri në 140 milionë, bazuar në këmbënguljen për ta blerë dhe domosdoshmërinë e Barcelonës për të kompletuar repartin ofensiv. Nëse Liverpooli vazhdon të rezistojë për të mbajtur Coutinho-n, pista që transferon Paolo Dybala në “Camp Nou” mund të nisë të konkretizohet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency