La Liga

Barça nuk e la rastin t’i shpëtojë, mund Getafen e shkon +10 nga Reali

Java e 18-të e Primera Division dha rezultate të favorshme për Barcelonën, që në sfidën përmbyllëse të mbrëmjes fitoi 1-2 në fushën e Getafes, duke krijuar një distancë edhe më të ndjeshme me rivalët për titullin kampion, Realin, Atleticon dhe Sevillan, me të tre ndjekësit që nuk arritën merrnin rezultatet që kërkonin.

Barcelona dha përshtypjen se do t’i kishte të lehta tri pikët, pasi shënoi dy gola në pjesën e parë me të zakonshmin Lionel Messi dhe Luis Suarezin.

Gjithsesi,  në fund të këtij fraksioni Mata hapi ndeshjen me golin e 1-2. Në pjesën e dytë u zhvillua një lojë edhe më e bukur, me raste në të dyja portat por rezultati mbeti i pandryshuar. “Blaugranat” më këtë sukses ngjitën në kuotën e 40 pikëve, 5 më shumë se Atletico e Madridit dhe 10 më tepër se Reali i vendit të pestë. Në pozicionet 3 dhe 4 renditen Sevilla e Alaves respektivisht me 33 dhe 31 pikë.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency