Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Barça, oferta e radhës 150 mln Euro për Coutinhon

Barcelona nuk heq dorë nga Phillipe Coutinho. Klubi katalanas duket tejet i vendosur për të siguruar shërbimet e brazilianit. Në tre tentativat e para ata kanë dështuar, por pavarësisht kësaj, vazhdojnë të insistojnë në transferimin e sulmuesit. Blaugranat këtë herë kanë ofruar 150 milionë Euro për yllin e Liverpoolit. Braziliani e dëshiron kalimin te Barcelona, por pengesë duket se janë drejtuesit e skuadrës ku ai luan, të cilët nuk duan që ta shesin lojtarin. Në Anfield situtata mes palëve duket e tensionuar edhe  pse trajneri i “The Reds” Jurgen Klopp, i pyetur nëse ka një përkeqësim të marrëdhënieve mes palëve, preferoi ti shmangej pergjigjes, ndërkohë që nga ana tjetër, Coutnho vazhdon të qëndrojë larg stërvitjes për shkak të një dëmtimi. 150 milionë Euro, kjo është oferta e katër e katalansve në drejtim të skuadrës angleze. Me  merkato që po shkon  drejt fundit dhe katalanist presin një përgjigje, ku shpresojnë të jetë pozitive. Situata vazhdon të mbetet e njëjtë edhe për Ousmane Dembele. Për 20-vjecarin  Borussia Dortmund ka fiksuar shifrën, 150 milionë Euro për të lejuar largimin e lojtarit.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....