Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Barça përgatit planin “B” nëse dështon “pista” Brozovic, rikthejnë pas 12 vitesh mesfushorin

Barcelona është në sulm total për Marcelo Brozovic. Katalanasit i kanë shpallur luftë edhe arabëve të Al-Nassr për kroatin e Inter teksa kërkojnë ta “joshin” mesfushorin me planin e tyre sportiv, ndryshe nga arabët që janë fokusuar te paratë që mund t’i ofrojnë Brozovic.

Topi është në fushën e 30-vjeçarit që duhet të vendosë nëse do të zgjedhë prestigjin që ofron fanella e Barcelonës, apo paratë e sheikëve. Por, për të mos mbetur “thatë” në rast se Brozovic i “injoron”, blaugranat kanë gati edhe planin “B” që mban emrin e Oriol Romeut.

Lexo edhe:

Mesfushori që është aktualisht pjesë e Gironës në LaLiga, por ka një të kaluar të largët me Barcelonën pasi ka qenë pjesë e katalanasve në sezonin 2010-2011 duke regjistruar vetëm një paraqitje me skuadrën e parë. Në fakt, 31-vjeçari është aktivizuar edhe me Barcelonën B, por në këtë verë Romeu mund ta ketë shansin e tij të vërtetë me katalanasit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...