Merkato

Barça-Real, “El Clasico” edhe në merkato për “yllin” e Manchester United

Real Madridi dhe Barcelona janë gati të hyjnë në një betejë të ashpër për të nënshkruar me “playmaker”-in e Manchester United, Bruno Fernandes. Dy gjigantët e “La Ligas” thuhet se po vëzhgojnë nga afër progresin e portugezit në “Old Trafford” vetëm tetë muaj pas transferimit të tij për 68 milionë stërlina nga Sportingu i Lisbonës.

“The Sun” pretendon se Fernandes mbeti shumë i zhgënjyer i mërzitur pas disfatës së rëndë të United nga Tottenhami dhe është gati të provojë një sfidë të re, larg “Djajve të Kuq”, që po përjetojnë një moment krize rezultatesh në këtë fillim sezoni.

Fernandes u bashkua me gjigantët e Premier League-s në janar dhe pati një impakt të menjëhershëm tek United, që arriti një vend në Ligën e Kampionëve në javën e fundit të sezonit të kaluar.

Ai ishte gjithashtu lojtar kyç në avancimin e ekipit deri në gjysmëfinale të Europa League-s.

26-vjeçari ka shënuar 14 gola në total në të gjitha garat dhe është pa dyshim një nga lojtatët që ka ndikim më të madh në dhomat e zhveshjes.

Mediet angleze raportuan se ka patur një debat të nxehtë me trajnerin Ole Gunnar Solskjaer që e hoqi nga loja në pushimin mes pjesëve në humbjen e thellë 1-6 ndaj Tottenhamit, por vetë Fernandes e mohoi kategorikisht këtë version, duke theksuar se është i pavërtetë dhe se ata që e kanë shpikur duan të destabilizojnë skuadrën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency