Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Barça regjistron Gavin në La Liga dhe i vendos klauzolë një miliard euro

Telenovela “Gavi” merr fund dhe talenti regjistrohet në skuadrën e parë të Barcelonës.

Sipas raportimeve të medieve spanjolle La Liga e ka regjistruar mesfushorin spanjoll në ekipin e parë të Barcelonës.

Lexo edhe: 

Kështu klubi katalanas ka firmosur deri në 2026-ën me talentin, ndërsa i ka vendosur një shifër të “çmendur” plot 1 miliard euro klauzolë lirimi.

Gavi do të veshë fanellën me numrin 6, numër që e ka mbajtur për disa ndeshje edhe sezonin e kaluar.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...