Kupa e Spanjes

Barça shkatërron Sevillan dhe vendos diktatin në Spanjë

Nëse në Champions u eliminua në fazën e çerekfinaleve, në Spanjë Barcelona ka vendosur diktatin, teksa sonte ngriti lart edhe Kupën e Mbretit. Në ‘Wanda Metropolitana’, skuadra e Valverdes mposhti Sevillan në finale, me rezultatin e thellë 5-0, duke mos e diskutuar për asnjë moment ndeshjen.

Që në minutën e 14’, Suarez mori një top nga Coutinho dhe kaloi në avantazh katalanët, ndërsa në minutën e 30’ ishte radha e Messit, që të shënonte golin e dytë.

Goditja e vërtetë për andaluzianët e Montellas erdhi në minutën e 40’, kur Messi asistoi për Suarez dhe sulmuesi uruguaian shënoi golin e 3-të. Pjesa e dytë ishte vetëm një formalitet, teksa fillimisht Iniesta dhe më pas Coutinho nga pika e penalltisë, shënuan emrin në listën e golshënuesve.

Pas vërshëllimës së 3-fishtë, Barcelona ngriti lart Kupën e Mbretit, ndërsa në fundjavë mund të mbyllë matematikisht edhe llogaritë me titullin kampion, të cilin praktikisht e ka fituar tashmë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency