Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Barça vendos rekord, si kurrë më parë 16 lojtarë të katalanasve do shkojnë në Katar 2022

Në Kupën e Botës Katar 2022 do të jenë 16 lojtarë të Barcelonës.

Është rekord historik i klubit, i cili kurrë nuk ka pasur kaq shumë lojtarë të përfshirë në një Kupë Bote (maksimumi 14 në vitet 2010 dhe 2014).

Janë tetë kombëtare që do të kenë lojtarë të Barçës në skuadrat e tyre, me të përzgjedhurit që janë: Eric Garcia, Jordi Alba, Busquets, Pedri, Gavi, Ferran Torres dhe Ansu Fati (Spanjë). Kounde dhe Dembele (Francë); De Jong dhe Memphis (Holandë); Ter Stegen (Gjermani), Araujo (Uruguai), Christensen (Danimarkë), Lewandowski (Poloni) dhe Raphina (Brazil

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...