La Liga

Barcelona e Koemanit start mbresëlënës, Ansu Fati “ylli” i mbrëmjes

Roland Koeman e ka shndërruar katërcipërisht Barcelonës. Ekipi “blaugrana” u shfaq i frikshëm në ndeshjen e parë zyrtare nën drejtimin e holandezit (kishte fituar tri teste miqësore përballë emrave modestë si Gimnastic, Girona dhe Elche), duke fituar thellë 6-0 ndaj Villarrealit. Me Griezmannin sulmues të parë, Messin të lirë për të lëvizur në gjithë fushën dhe me një Ansu Fati të papërmbajtshëm, Barça nuk jepte pika referimi sa i përket lojës sulmuese, duke shkaktuar kaos në mbrojtjen e kundërshtarit.
Çerek ore lojë iu nevojit Barcekonës për të gjetur golin e parë, që lindi nga një top i gjatë i nisur për Jordi Albën, i cili asistoi në qendër Ansu Fatin, goditja e befasishme e të cilit vetëm mund të shoqërohej me sy nga Asenjo teksa përshëndeste rrjetën.
Vetën dy minuta më vonë, 17-vjeçari u gjend i lirë në zonë i shërbyer nga Coutinho për të shënuar golin e dytë.
Talenti i “blaugranave” dhe i përfaqësueses spanjolle fitoi 11-metërsh në minutë ne 35-të, që e shndërroi në gol Lionel Messi. Para se skuadrat t’u drejtoheshin dhomave të shveshjes kishte kohë edhe për autogolin e Torres, në tentativë për t’i hequr mundësinë e shënimit Busquest, që për çudi në atë çast u gjend para portës në rolin e sulmuesit.
Ne pjesën e dytë Villarreali u fut në fushë më i organizuar në fazën mbrojtëse, me Barcelonën që e uli disi ritmin. Trajneri Koeman u dha më pas mundësinë e aktivizimit Pedrit, Trincaos dhe Dembelesë, duke i shtuar freski skuadrës, gjithsesi, me gjithë rastet e krijuara nuk pati ndryshim rezultati.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency